Pátek 22. dubna byl, jak jistě všichni víte, Den země. Tento svátek je ekologicky motivovaný a upozorňuje lidi na dopady ničení životního prostředí. Proto jsme se ve Sboru dobrovolných hasičů rozhodli opět zorganizovat akci „Ukliďme Křižanovice a okolí“. Sraz  členů SDH, Mladých hasičů  a občanů ochotných pomoci byl v 9 hodin u požární zbrojnice. Rozdali jsme pytle na odpad, asi 40 účastníků rozdělili do skupinek a dali se do práce. Sbírali jsme odpadky kolem silnice E 50, na Hodějicku, kolem silnice na Rašovice i Rašovického potůčku. Dále pak pod drahou kolem cyklostezky a na části obce zvané Náhon, v okolí říčky Litavy. Také okolí cesty ke hřbitovu a hřbitova skrývalo svá tajemství. Suchého dřeva z Náhonu využijeme na vatru na „Pálení čarodějnic“. Všichni jsme se pak sešli u nové cyklostezky do Rašovic, kde už někteří brigádnici pracovali na úklidu suchého dřeva a náletových dřevin, které hyzdí její okolí. Jako každá správná brigáda i tato končila občerstvením. Opekli jsme si špekáčky, něčím to zapili a s dobrým pocitem se kolem poledne rozešli do svých domovu.

Chtěli bychom tímto všem poděkovat za ochotu a pomoc při udržování čistoty přírody našeho nejbližšího okolí. Snad ti, co je hází kolem sebe, pochopí, že jsou na to určená místa a nádoby.   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *